email phone linkedin pinterest twitter facebook instagram whatsapp channel telegram telegram

email phone linkedin pinterest twitter facebook instagram whatsapp channel telegram telegram

یراق آلات بازشوهای درب و پنجره

پنجره کشویی مزیت بزرگی دارد که در هنگام باز شدن پنجره دو جداره فضای داخل اشغال نمی کند و جلوی پرده نصب شده را نمیگیرد.

یراق آلات بازشوهای درب و پنجره

باتوجه به نوع یراق آلاتی که دردرب و پنجره های دوجداره بکار میرود. انواع مختلف بازشو قابل ساخت میباشد که انواع متداول تر آنها را در اینجا می آوریم.

درب و پنجره های دوجداره
1ـ تک حالته
2ـ کلنگی یا یراق سرویسی پنجره
کور شدن نقطه دید از روبرو از مزایای این سیستم است. انواع اسپانیولت دار این یراق پیشنهاد می شود.(توضیح اسپانیولت در پائین)
3ـ دوحالته
ویژگی این سیستم باز شدن پنجره دو جداره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است. این سیستم به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی دربرابر نفوذ آب باران،گردوغبار،آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 40دسی بل باشیشه دوجداره استاندارد و 70دسی بل باشیشه 3جداره می باشد. عدم لرزش و ایجاد سروصدا به هنگام شدت باد و باران و طوفان، بالاترین میزان صرفه جویی در هزینه های سرمایشی و گرمایشی و استفاده از حالت دوم بازشو برای عدم درگیری با پرده ها ودرعین حال گردش هوا و ثابت ماندن در حالت درحالت دوم حتی درهنگام وزش وطوفان از مزایای این سیستم است. یراق آلات آکپن(TTS) برای عملکرد بهتر این سیستم بیشتر
پیشنهاد میشود.
4ـ کشویی
پنجره کشویی مزیت بزرگی دارد که در هنگام باز شدن پنجره دو جداره فضای داخل اشغال نمی کند و جلوی پرده نصب شده را نمیگیرد. به همین دلیل در قسمت هایی از ساختمان که این مسئله اهمیت زیادی دارد از پنجره کشویی استفاده میشود.
پنجره دوجداره کشویی یو پی سی نسبت به سایر متریالهای ساخت پنجره از قبیل آلومینیومی و آهنی عایق ترین حالت پنجره دوجداره کشویی میباشد. اما بااین اوصاف بدلیل وجود فاصله ای که برای قرار دادن ریلها و رفت و آمد تنگه برروی فریم درمیان لنگه ی بازشو وفریم وجود دارد (گرچه بامویی ها و لاستیکهای خاص پرمیشود) بهره وری کمتر درزمینه ی جلوگیری از اتلاف انرژی،گردوخاک و سروصدا نسبت به انواع دیگر بازشوها دارد، باتوجه اهمیت جلوه گیری از اتلاف انرژی وبه دلیل استفاده از حداکثر مزایای درب و پنجره های دوجداره یوپی وی سی یراق آلات و پروفیل های کشویی این روزها کاربرد خود را کم کم از دست میدهد. مشاورین طراحی پنجره به همین دلیل سعی میکنند حتی المقدوراز دیگر انواع بازشوها برای قسمت های مختلف ساختمان استفاده کنند.اما هنوز هم در بخش هایی از ساختمان که پنجره دوجداره باسایر اجزای داخلی ساختمان ویا وسایل درگیری پیدا میکند ودر عین حال خریدار نمیخواهد هزینه یراق فولکس واگنی راکه جایگزین یراق کشویی است بپردازد پنجره دو جداره کشویی نصب میشود. درعین حال باید درنظرداشت که پروفیل های کشویی از پروفیل های معمولی ضخیم تر و سنگین تر می باشند و حداقل 50%از پروفیل های معمولی گرانتراند.
پنجره های دو جداره ی کشویی در معماری های جدید اروپایی مردود میباشد و کاربرد ندارد. از این رو درانواع پروفیل آلمانی معمولا پروفیل کشویی تولید نشده و وجود ندارد. البته در پنجره های آلومینیومی به دلیل اینکه سازنده به دنبال حداکثر عایق بودن پنجره ها نیست یراق آلات پروفیل های کشویی در پنجره های آلومینیومی هز پر کاربردترین یراق آلات و پروفیل ها میباشد. که متاسفانه این پنجره ها بعد از چندسال توسط خریداران جدید ساختمان تعویض میشوند ونیروی کار و سرمایه ملی که صرف ساخت این پنجره ها شده اینگونه از بین میرود تا سرمایه های انرژی برای آیندگان باقی بماند. قوانین شهرداری دراین موارد می توانند اتمام حجتی برای عدم ساخت پنجره های غیر اصولی باشند.
پنجره دو جداره دو لنگه ی کشویی ازنظر کارایی و بهره وری همانند پنجره کشویی ساده است بااین تفاوت که هر دولنگه بصورت ریلی باز می شود. بازشدن لنگه بصورت تک به تک و همزمان امکان پذیر است. پروفیل ساخت این نوع از پنجره کشویی با پنجره های کشویی یک لنگه بازشو یوپی وی سی متفاوت است. این پروفیل کمی عریض تر است. این پنجره دوجداره نیز باوجود بهره وری پایین تر در حفظ انرژی نسبت به دیگر مدل ها ی بازشو حتی به نسبت کشویی ساده، کاربردهای خاص خود در بخش هایی از ساختمان را دارا می باشد.
5ـ فولکس واگنی
این پنجره جایگزینی است برای پنجره دوجداره کشویی. یراق آلات آن قیمت بالایی دارد اما پروفیل آن از نوع معمولی است وحداقل 50%از پروفیل کشویی ارزانتر است از این رو تفاوت قیمت آن را با پنجره های دوجداره کشویی کم میکند. این نوع بازشو به همراه بازشو دوحالته از عایق ترین حالات بازشو است. این نوع یراق سایر مزایای یراق دوحالته به همراه مزایای پنجره دوجداره کشویی راباهم دارد.
6ـ تاشو
به صورت آکاردئون جمع شده ودر یک کنار قرار میگیرد. درپنجره ها ودربهای باعرض بیش از سه متر یا در پارتشین هایی که یک فضا رابه طور موقت از فضای دیگر جداکرده ولزوما باید در بعضی مواقع به طور کلی جمع شوند کاربرد دارد. پروفیل و یراق آن متفاوت واز انواع دیگر پنجره ها گرانتر است.
ـ دولنگه بازشوی مولیون متحرک یا بازشو یا فرانسویی7
دولنگه ی آن بدون اینکه ستون یا پروفیلی وسط بماند باز میشود.

1ـ تک حالته:یک طرفه بازشو از کنار
در یراق تک حالته،ساده یا ریگلاژ پذیر بودن لولاها در قیمت یراق موثر است.
2ـ کلنگی یایراق سرویسی پنجره:یکطرف باز شو از بالا
3ـ دوحالته: دوطرف بازشو (ازبالاو از کنار)
4ـ کشویی: میزان عاق بودن آن از همه ی انواع بازشوها کمتر است.
پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده مشود از پروفیل معمولی حدودا 50% گرانتر است.
5ـ فولکس واگنی: مثل درب ماشین های فولکس واگنی باز میشود.جایگزینی است برای پنجره های دوجداره کشویی
درسه نوع معمولی،نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود می باشد.
6ـ تاشو: مثل آرکاردئون باز شده وبه یک کنار می رود.
پروفیلی که برای این نوع یراق استفاده می شود از پروفیل معمولی حدودا 50% گرانتر است.
7ـ دولنگه بازشوی مولیون متحرک: دولنگه در یاپنجره به همراه ستون وسط باز میشوند. درهنگام باز بودن دو لنگه هیچ پروفیل یا ستونی وسط نیست.
اسپانیولت قسمتی از یراق است که به صورت سرتاسری در کنار لنگه ی بازشو درب یا پنجره دوجداره قرار میگیرد و هنگام بسته شدن درب یا پنجره زبانه های آن با فریم درگیر شده و لنگه را به سمت داخل میکشد و لنگه درب را کیپ کرده ومانع نفوذ هوا میشود. اسپانیولت های آلمانی امنیت و قیمت بسیار بالاتری نسبت به اسپانیولت های ترک دارند،که باتوجه به اسپانیولت های دری قابل اتصال آکپن(ترک) امنیت را با قیمتی به مراتب پایین تر می توان تجربه داشت.
1ـسرویسی:
2ـبالکنی:
3ـ دو لنگه بازشو(مولیون متحرک):

در و پنجره لولایی
این سیستم با واشرهای آب بندی مخصوص به گونه ای طراحی شده که مانع بسیار مقاومی در برابر نفوذ آب باران، گردوغبار، آلودگی هوا و کاهش آلودگی صوتی تا 70دسی بل می باشد. عدم لرزش و ایجاد سروصدا به هنگام شدت باد و باران تا 150کیلومتر درساعت، صرفه جویی در هزینه زیرسازی و رنگ عدم اشتعال به هنگام آتش سوزی، عدم تغییر شکل در محدوده دمای 80+ تا40- درجه سانتیگراد، غیر قابل پوسیدگی در برابر عوامل جوی و نظافت راحت و آسان از دیگر مزایای این سیستم است.
استفاده از پیشرفته ترین وباکیفیت ترین یراق آلات آلمانی(روتو-زیگینیا) و ترکیه ای(آکپن-کاله) که در چهار جهت پنجره دوجداره نصب شده، سبب سهولت باز و بسته شدن سیستم پنجره دوجداره شده است. ویژگی این سیستم باز شدن پنجره بر روی دو محور به صورت عمودی و افقی است.
در این مدل برای چرخش هوا، حالت افقی و برای بازو بسته کردن از حالت عمودی استفاده میشود که هردو حالت از طریق چرخش دستگیره به راحتی قابل تغییر است.

عضویت درخبرنامه

چرا از کاسپین یو پی وی سی خرید کنیم؟

سبد کامل کالا شامل گالوانیزه،پروفیل،یراق آلات و ماشین آلات که باعث می شود کرایه حمل و نقل بار برای مشتری کم گردد
تحویل سریع و پشتیبانی مشتریان و نمایندگان در شرایط سخت بازار
دست اول بودن در ارایه محصولات با کیفیت بالا و قیمت های رقابتی
فروش بر اساس صداقت و پشتیبانی مشتریان
حمایت از نمایندگان و برنامه ریزی سازمانی برای فروش و سود دهی مشتریان

خدمات به مشتریان

گارانتی،پشتیبانی و بیمه محصولات
نصب و راه اندازی رایگان
آموزش رایگان
پشتیبانی 24 ساعته
پشتیبانی لوازم یدکی و ارائه سرویس رایگان
مشاوره رایگان قبل از خرید
پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات در اسرع وقت
اعطای نمایندگی در سراسر ایران و خاورمیانه و آفریقا